Több mint 7000 évvel ezelőtt, Mezopotámiában kezdetét vette a városi lét…
A hozzávetőlegesen a mai Irak területén található Mezopotámia az egyik legnagyobb ókori civilizáció bölcsője volt. Itt alakultak ki az első városok, melyekben fokozatosan kifejlődtek a modern városi lét jól ismert elemei – a középületek, a terek, a szent helyek, az utcák és a járdák.
Ez a figyelemre méltó könyv elsőként tárja fel tíz, évezredek óta lakatlan mezopotámiai város mindennapi életét, Eridutól, a mezopotámiai Édenkerttől kezdve az első igazi metropolisig, a kozmopolita, dekadens, multikulturális Babilonig, egy haldokló civilizáció utolsó központjáig. Gwendolyn Leick a régészeti feltárások során előkerült ékszerek, textíliák és írott források segítségével színes képet fest a mezopotámiaiak életéről – a költőkéről és papokéról, az üzletasszonyokéról és az elvált nőkéről – és fejlett, nagy alkotóerőket megmozgató társadalmuk vívmányairól.
„Ahogyan az Leick meggyőző módon bemutatja, Mezopotámia ókori története legalább olyan érdekes, s talán még fontosabb is, mint Egyiptomé. Hiánypótló könyve elősegíti, hogy ismereteink ennek megfelelően gyarapodjanak.”
INDEPENDENT ON SUNDAY