A múlt század elején a régészet csupán még gyerekcipőben járt. A nagyközönség figyelme elsősorban a közel-keleti leletek felé irányult, senki sem bukkant még rá azokra az inka erődökre, amelyek a források szerint a perui hegyekben rejtőztek.
Hiram Bingham, a Yale Egyetem professzora 1911-ben felkerekedett, s elindult Peru felfedezésére. Nem sokkal megérkezése után Machu Picchu romjaira lelt. Először nem is ismerte fel, milyen pazar világ terül el a lábai előtt – a magas hegyekben megbúvó elveszett városnál sokkal jobban érdekelte Peru legmagasabb csúcsának, a Coropuna hegynek a meghódítása, amiről e könyv lapjain is beszámol. Több évre, no és a National Geographic Society hathatós támogatására volt szüksége ahhoz, hogy felismerje: Machu Picchuval a világ egyik legmegdöbbentőbb régészeti lelőhelyét fedezte fel!
Az 1922-ben megírt Kalandozások az inkák földjén elbűvölően idéz meg egy elveszett világot, nem csupán az inkákét, de az izgalmas felfedezések korát is, amelyben a Binghamhoz hasonló kalandvágyó, vállalkozó szellemű emberek előtt nyitva állt a világ. A könyv a szerző számos kalandját beszéli el, melyek csúcspontja Machu Picchu titokzatos városának felfedezése.