Egy emigráns világkörüli kalandjai a hajléktalanságtól a dúsgazdagságig, gondolati sokszínűséggel, archaikus keleti nézetektől a tőzsdefilozófiáig.
Hogy lesz egy hajléktalanból gazdag ember? Ráadásul tele kreativitással és sikerrel? Önéletrajzi kötetünk egy naiv, mindössze 25 éves magyar emigráns világkörüli kalandjait és életútját mutatja be, amint saját helyét és igazi hivatását keresi a Földön. Oszakától Bécsen át, egészen az Ígéret Földjéig, Amerikáig. Lélegzetelállító kalandokat követve figyelheti meg az olvasó, hogyan érlelik különös tapasztalatai felnőtt emberré és izgalmas egyéniséggé az egykori ártatlan és naiv srácot. A Kilencedik Mennyország arról szól, hogyan lehet kikeveredni a hajléktalanságból, a nyomorúságból. Hogy lehet fillérnyi pénz és nyelvtudás nélkül, család és barátok nélkül mégis elindulni és magasra jutni.
S miközben a könyv feltárja ennek titkát, rendkívül érdekes képet ad a keleti és nyugati kultúráról egyaránt. Emellett árnyaltan, mély realitással mutatja be magát az amerikai életet is.