A lovagok olyan katonák voltak, akik lóháton harcoltak. A leghíresebb lovagok egy része Európában élt a középkornak nevezett időszakban (1000-1500 táján). E kor nagy részében ők képviselték a harcmezők legfélelmetesebb erőit.
Páncélos vitézek
A lovagok rémisztő "csatagépek" voltak. Páncélnak nevezett, fémből készült védőruhát hordtak, és hatalmas, nehéz kardot viseltek. A lovak szintén elengedhetetlen részét képezték a lovagok felszerelésének. A legtöbb lovagnak három lova volt: egy a harchoz, egy az utazáshoz és egy a csomagok szállításához.
Kikből váltak lovagok?
Kezdetben szinte bárkiből válhatott lovag, aki kiképzésben részesült és pénzéből futotta páncélra és lovakra. Később csak a nemeseknek nevezett fontos, gazdag emberek fiait üthették lovaggá.
FÜLSZÖVEG
A középkori időkben a lovagok voltak a harcterek legerősebb katonái. Ez az új Usborne Discovery (Fedezd fel!)-kötet lenyűgöző és néha véres részletességgel számol be arról, hogyan éltek, haltak és tűntek el végül teljesen. A lovagokkal kapcsolatos kérdések százaira találsz választ, például:
- Hogyan váltak lovaggá az emberek?
- Valójában mit jelentettek a címek?
- Milyen fegyvereket használtak a lovagok?
- Mivel foglalkoztak a lovagok, amikor épp nem harcoltak?
Milyen egy internetes linkkel kiegészített Usborne könyv?
Ezek a könyvek olyan weboldalak ismertetését tartalmazzák, melyeket azzal a céllal választottunk ki, hogy szórakoztató és informatív módon elmélyülhess a témában. A könyvünkben ajánlott valamennyi oldalhoz elvezető linket megtalálod az Usborne Quicklinks honalpján a www.usborne-quicklinks.com-on.
Elévültek a weboldalak?
A weboldalak időnként valójában változnak, ezért az Usborne kutatói rendszeresen ellenőrzik az oldalakat, az Usborne Quicklinksen található linkeket pedig frissítjük.
Ingyenesen letölthető képek
A könyvünkben szereplő képek egy részét ingyenesen letöltheted a www.usborne-quicklinks.com-ról is.
A könyv használatához internetkapcsolattal kell rendelkezni?
Korántsem. Ez a könyv önmagában is tökéletesen megállja a helyét kitűnő, hagyományos információforrásként, az internet teljes mellőzésével