Tiffany nevét mindenki ismeri, de vajon ki lehet a titokzatos Clara? Pedig Clara Driscoll, akinek alakját homályba zárta a történelem, drámai módon alakította át Louis Comfort Tiffany művészi pályáját. A modern, céltudatos fiatal nő a híres festőművész és tervező üvegműhelyében kap állást. Művészi kiteljesedésre törekszik, szakmai elismerésre vágyik, és ha kell, szembeszáll a férfias világgal is. Megteremti és vezeti a műhely női részlegét, és a mester mellett kibontakozik különleges tervezői tehetsége, egyedi stílusa. Különös kapcsolat alakul ki közte és a rendkívül konzervatív, férjezett nőket egyáltalán nem foglalkoztató Mr. Tiffany között.
A művész idővel partnerként fogadja el az ötletekkel teli, lelkes Clarát, aki az 1800-as évek végén megálmodja az azóta is csodált, híres-nevezetes Tiffany-lámpákat. Az Amerika felfedezésének évfordulójára rendezett világkiállításon már nem marad el a hőn óhajtott siker. A bemutatott különleges üvegtárgyak végre meghozzák a világhírt Tiffany és műhelye számára. Clara Driscoll azonban válaszút elé érkezik, el kell döntenie, hogy a kezében lévő tehetségre vagy a szívére hallgasson…
Susan Vreeland, aki a magyar olvasók körében A jácintkék ruhás lány című könyv írójaként ismert, levéltárakban bukkant rá arra a levelezésre, amelyből e lenyűgöző történet hitelessége táplálkozik. Az írónő, a tőle megszokott élvezetes elbeszélői stílusban rajzolja meg egy rendkívüli nő alakját és New York aranykorát.